Informácie

Najpredávanejšie produkty

Anketa

Ako sa Vám páči nová webstránka ?

 • ujde
  4
 • pekná
  17
 • super
  373

 • platobné možnosti a doručenia

 • TOPlist
Zeolit klinoptilolit Zväčšiť

Zeolit klinoptilolit

Nový produkt

Herballmedix

Zeolit klinoptilolit – prírodný minerál vulkanického pôvodu.

Viac detailov

1 Položka

Pozor: Posledné kusy na sklade!

10,00 €

Detaily

Zeolit klinoptilolit – prírodný minerál vulkanického pôvodu.

Využite aj vy zeolit a jeho obrovský potenciál. Jeho schopnosti vychytávať aj stopové množstvá nečistôt poznali už starí Rimania, ktorý ho využívali na čistenie vody, pričom čínska medicína ho ako prvá aplikovala do procesu liečby človeka. Odvtedy sa na jeho schopnosť detoxikovať organizmus ľudstvo spolieha aj pri extrémnych situáciách, akou bol napríklad výbuch jadrovej elektrárne v Černobyle (dekontaminácia rádioaktívnej odpadovej vody, konštrukcia ochranných bariér, aplikácia do pôd, dekontaminácia pitnej vody, pridávanie do krmiva atď.

Táto jedinečná schopnosť odstrániť nebezpečné toxíny je tak dobre zdokumentovaná, že bol zeolit aktívne využívaný ruskou vládou, aby absorboval rádioaktívne chemikálie a iné škodlivé toxíny po Černobyľskej katastrofe – bol podávaný obetiam ožiarenia aj ich deťom, s veľmi dobrými výsledkami. Nedávno aj Japonskou vládou po katastrofe vo Fukušime. V Chorvátsku 1988-99 pod dohľadom lekárov brali onkologickí pacienti zeolit – zaznamenali zmenšenie nádorov, zlepšenie stavov, zmizli metastázy. Po stáročia sa práškové formy špecifických zeolitov používajú ako tradičné prostriedky podporujúce celkové zdravie a dobrú kondíciu človeka v celej Ázii.

V EU nie je zeolit povolený ako potravina a ani ako výživový doplnok.

Zeolit je prírodná vulkanická hornina, ktorá vznikala milióny rokov trvajúcim procesom zo sopečného popola za pôsobenia vysokej teploty a tlaku. Vďaka tomu nadobúda unikátnu štruktúru usporiadania atómov, v ktorej sú prítomné dutinky a póry konštantných rozmerov. Práve v týchto kanálikoch sa môžu zachytávať látky rôzneho skupenstva, a to aj voľné radikály či ťažké kovy. Schopnosť ich absorpcie umocňuje iónová výmena katiónov zeolitu práve za katióny ťažkých kovov.

Uvedené vlastnosti podmieňujú použitie zeolitu na detoxikáciu:

 • Vychytáva voľné radikály, a tak znižuje mieru vystavenia organizmu oxidačnému stresu. Dokáže na seba viazať toxíny, agresívne chemické látky či rádioaktivitu, čím znižuje riziko poškodenia zdravia týmito faktormi.
 • Podporuje správnu funkciu imunitného systému
 • Remineralizuje organizmus a vplýva na optimálnu štruktúru kostí
 • Odstraňuje prekyslenie žalúdka či zmierňuje žalúdočné vredy a infekcie vyvolané Candida albicans
 • Skracuje čas rekonvalescencie po operáciách
 • Eliminuje depresiu, zlepšuje náladu
 • Upravuje krvný tlak, zvyšuje počet červených krviniek
 • Vedecký výskum dokázal, že aktivizuje gén P21 v rakovinových bunkách, ktorý zjednodušene povedané rozkáže nádorovej bunke, aby zomrela.
 • Zároveň inhibuje enzým proteín kináza, čím znižuje mieru vzniku mutácii DNA a aj nádorového bujnenia. Preto je ideálny ako na prevenciu, tak aj na podpornú liečbu rakovinových ochorení
 • omladenie na bunkovej úrovni odstraňuje stres, depresie upravuje PH organizmu
 • podporuje účinnosť liečby ekzémov, lupienky, alergií a rôznych zápalových ochorení kože zrýchľuje hojenie jaziev, popálenín a otvorených rán
 • zvyšuje účinnosť liečby pohybového aparátu (osteoporóza, degeneratívne zmeny kĺbov)
 • podporuje účinnosť liečby chorôb endokrinného systému (štítna žľaza, diabetes)
 • pomáha vyrovnávať primeranú chuť do jedla, pomáha k redukcii váhy

Zeolit je vhodný aj na prípravu zásaditého kúpeľa:

Zásaditý kúpeľ dokáže šetrne odstrániť rôzne uložené škodlivé látky z pokožky. Tak isto posilňuje ochrannú funkciu pokožky a táto je aj efektívne ošetrená. Ak sa kúpeľ používa ako kúra, mal by kúpeľ trvať až 8 – 12 hodín, samozrejme s prestávkami. Takto sa z pokožky dostanú škodlivé látky von. Každopádne sa odporúča pred takouto kúrou poradiť sa so svojim lekárom. Pri zdravom stravovaní a pri pravidelných krátkych zásaditých kúpeľoch takáto kúra nie je nutná.

Príprava kúpeľa: 50g jedlej sódy a 50 g zeolitu pridajte do 37°C vody a 40–60 minút sa v nej kúpte. Uvoľníte sa, vychutnávajte blahodarný účinok na Vašu pokožku.

Zeolit je absolútne nedráždivý, netoxický, nespôsobuje alergie a je vhodný aj na dlhodobé používanie.

Zeolit má okrem iného i široké využitie v poľnohospodárstve, chovateľstve, stavebníctve, pri ochrane životného prostredia, pri čistení vôd a spalín a v rôznych odvetviach priemyslu.

Zloženie: 100% prírodný Zeolit klinoptilolit

Užívanie: 2 - 4 kapsuly denne s pohárom vody pred jedlom, alebo po jedle.

Obsah: 60 toboliek

UPOZORNENIE: Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov.

Prírodný Zeolit je 100% prírodný minerál, ktorý ľudské telo rozpoznáva ako svoju vlastnú látku. Je absolútne bezpečný a netoxický, nemá letálnu ani toxickú dávku, nemá nežiaduce kontraindikácie, vedľajšie účinky alebo interakcie s inými farmakologickými alebo fytofarmakologickými látkami.Zeolit nevytvára závislosť, nezráža sa v orgánoch, je z tela úplne vylúčený.

Zeolit sa neodporúča pre tehotné ženy, deti do 6 rokov, pacienti pred transplantáciou.

 • Recenzie
 • Napísať recenziu

  Zeolit klinoptilolit

  Zeolit klinoptilolit

  Zeolit klinoptilolit – prírodný minerál vulkanického pôvodu.

  30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

  Sledujte nás na Facebooku