Informácie

Najpredávanejšie produkty

Anketa

Ako sa Vám páči nová webstránka ?

 • ujde
  4
 • pekná
  17
 • super
  373

 • platobné možnosti a doručenia

 • TOPlist
Dráč obyčajný /Berberis vulgaris L./- tinktúra Zväčšiť

Dráč obyčajný /Berberis vulgaris L./- tinktúra

Nový produkt

Herballmedix

Dráč obyčajný (Berberis vulgaris), čeľaď dráčovité (Berberidaceae). Prípravok znižuje krvný tlak, pôsobí žlčopudne, proti dyskinézy žlčových ciest, pôsobí na žlčníkové zápaly a rôzne ďalšie pečeňové poruchy. U izolovaného Berberín bol potvrdený protektívny účinok proti pečeňovým toxínom vrátane alkoholu.

Viac detailov

3 položky

Pozor: Posledné kusy na sklade!

5,00 €

Detaily

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.


Dráč obyčajný (Berberis vulgaris), čeľaď dráčovité (Berberidaceae). Okrem radu alkaloidov (napr. Berberín) obsahuje kôra koreňov živice, škrob, pektín, z glykozidov triesloviny a flavonoidy. Prípravok znižuje krvný tlak, pôsobí žlčopudne, proti dyskinézy žlčových ciest, pôsobí na žlčníkové zápaly a rôzne ďalšie pečeňové poruchy. U izolovaného Berberín bol potvrdený protektívny účinok proti pečeňovým toxínom vrátane alkoholu. Zistilo aj pôsobenie proti mikróbom, plesniam a parazitom, ďalej berberín ovplyvňuje cholesterol a je účinný aj pri liečbe reumy. Možno teda predpokladať totožné účinky aj u nášho komplexu účinných látok, kde je samozrejme berberín obsiahnutý.

Niektorí odborníci uvádzajú, že jeden z alkaloidov, berberín, vykazuje silné pôsobenie na celý rad mikroorganizmov, ako sú napr. Stafylokoky, streptokoky, pôvodcu hnačkových ochorení (napr. Salmonela), úplavica), infekcií močových ciest (Escherichia coli) a na ďalšie mikroorganizmy spôsobujúce infekčné ochorenie.

Indikácie:

- Pôsobí preháňavo a močopudne.

- Tlmí menštruačné ťažkosti. Pomáha pri slabom krvnom obehu. Pôsobí proti zadržiavaniu vody v tele.

- Pomáha s očnými zápalmi. Prečisťuje organizmus.

- Pri chorobách obličiek, obličkových kameňoch a zápaloch močových ciest

- Pôsobí žlčopudne a možno ho aplikovať pri žltačke, pri tvorbe kamienkov a piesku v žlčníku a žlčových cestách

- Poruchy pečene rôzneho pôvodu

- Tinktúra tlmí maternicové krvácanie

- Znižuje krvný tlak

- Ako stimulans dýchacieho a cievneho systému

- Ako náhrada za cudzozemský Rhizoma hydrastidis a niekedy sa tiež v literatúre uvádza aj za Radix Kolombo

 

Dávkovanie: 3 x denne 20 kvapiek u žien, 25 kvapiek u mužov. Užíva sa max. 30 dní a rovnako tak nie je odporúčané prekračovanie dávkovania. Ak by sa počas užívania dráča objavili akékoľvek nežiaduce účinky, ako nevoľnosť, vracanie alebo hnačka, je potrebné dávkovanie znížiť alebo liečbu úplne ukončiť.

Zloženie: Berberis vulgaris L., etylalkohol 40 %

Balenie: 30 ml

Upozornenie a skladovanie:

Kontraindikácie: Tehotenstvo, dojčenie, pediatrie. V terapeutických dávkach je droga bezpečná, neprejavujú sa žiadne výraznejšie vedľajšie alebo nežiaduce účinky. Nesmie sa miešať s inými alkaloidními drogami. Pri klimakterickom krvácani pozor, rýchly nástup účinku môže zastrieť vážnejšiu príčinu ťažkostí. Berbamin je chemicky veľmi blízky oxyakantinu, ktorého účinok je značne podobný chinínu, napriek tomu sa však v lekárstve nepoužíva, lebo sa po ňom dostavujú ochrnutie mozgu a miechy. Predávkovanie môže spôsobiť poškodenie obličiek.

Pred použitím pretrepať fľašu. Uchovávať pri teplote do 28 C. Chráňte pred mrazom a svetlom.

 • Recenzie
 • Napísať recenziu

  Dráč obyčajný /Berberis vulgaris L./- tinktúra

  Dráč obyčajný /Berberis vulgaris L./- tinktúra

  Dráč obyčajný (Berberis vulgaris), čeľaď dráčovité (Berberidaceae). Prípravok znižuje krvný tlak, pôsobí žlčopudne, proti dyskinézy žlčových ciest, pôsobí na žlčníkové zápaly a rôzne ďalšie pečeňové poruchy. U izolovaného Berberín bol potvrdený protektívny účinok proti pečeňovým toxínom vrátane alkoholu.

  30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

  Sledujte nás na Facebooku