Informácie

Najpredávanejšie produkty

Anketa

Ako sa Vám páči nová webstránka ?

 • ujde
  4
 • pekná
  17
 • super
  373

 • platobné možnosti a doručenia

 • TOPlist
Dubové kvapky Zväčšiť

Dubové kvapky

Nový produkt

Herballmedix

Dubové kvapky sú špičkový podporný prostriedok, vhodný pri angíne, pliesňach, viroch, hemeroidoch, pri bolestiach a zápaloch stredného ucha, ako prevencia proti borelii pri bodnutí hmyzom.

Viac detailov

3 položky

Pozor: Posledné kusy na sklade!

8,95 €

Detaily

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.


Dubové kvapky sú špičkový podporný prostriedok, vhodný pri angíne, pliesňiach, viroch, hemeroidoch, pri bolestiach a zápaloch stredného ucha, ako prevencia proti borelii pri bodnutí hmyzom.

Fungujú tak, že účinné látky (triesloviny) reagujú s bielkovinami za vzniku určitého povlaku, blanky, ktorá sťahuje povrch kože alebo sliznice (adstringens) a izoluje podložie. Sťahuje povrch otvorených rán, zráža krv, zachytáva vírusy, plesne a baktérie (i meningokoky) za ich bielkovinový kabát a je im metabolickou pascou.
Prítomný lieh ich pomáha ničiť a tĺmiť po minúte pálenia bolesť. 5-10 kvapiek do krku na koren jazyka, kedykoľvek sú v tomto mieste nepatričné pocity (hlavne pálenie), sa prehltnutím zničia všechny bacily, virusy, pliesne , rovnako ako chrapot, angína, bolesť v krku.

Nepatrná časť z Dubových kvapiek votretá do kože sa vstrebáva i do podkožia, kde reaguje rovnakým zpôsobom ako na povrchu napríklad s borréliami alebo jedmy bielkovinného pôvodu (väčšina jedov), teda v podstate všetkým.
* Pri hemeroidoch sa používajú sedacie kúpele /1-2 lyžíce kvapiek na 1-2 l teplé vody/.
* Po zriedení sa používajú k oplachom proti poteniu (sťahuje póry, ale nerieši nervovú príčinu), pri niektorých ekzémoch a pliesňach.
* Dobré je ich použitie tiež ako kvapky do nosa kedy ich riedime 1:1 vodou alebo neriedené.
* Tiež sa používajú k potieraniu ďasní pri vkývaní a vypadávaní či bolestiach zubov, ale aj na drobné i hlbšie ranky a škrabance a nehojace sa rany cukrovkárov a krátkodobo i na preležaniny.
* Sú veľmi účinné pri medziprstových plesniach riedené asi 1:1 vodou ,1-3x denne ku spokojnosti behom niekoľkých dní.
* Pri bodnutiu hmyzom a pri hlbšej infekcii (napr. hrdzavý klinec) je lepšie priložiť kvapky na vate s náplastou na niekoľko hodin, zvlášť po kliešťovy či inom hmyzom kusnutí-bodnutí. Význam kvapiek je veľmi široký, pretože nehrozí len borelióza, kliešťová encefalitida, spavá nemoc, žltá zimnica, malária, besnota a iné nakažlivosti, ale tiež hygienicky neistá čistota vody kdesi na cestách, čo ošetrí 1 lyžička kvapiek do 0,5-2 l čistej ale nie celkom spoľahlivej vody a nechať 1/2-3/4 hodiny pôsobiť, kedy nieje možné vodu prevariť ani inak upraviť (napr.: chlorovými tabletkami). Pre dlhodobé užívanie sa nedoporučuje,pretože triesloviny by zanášaly bunečnú stenu pečeňových buniek rychlejšie, než sa stačia čistiť. Jednorázové pitie pri hnačke je vhodné, pakliže ovšem třísloviny nestáhnou žaludek dřív, než se natrávenina posune do střev.
* Pri svrbení po bodnutí hmyzom sa len ľahko vtiera do postihnutej oblasti a pohybuje sa podkožím bez tlačenia asi 5 minut. Prípadne urobime naň obklad.
* Pri bolestiach a zápaloch stredného ucha sa doporučuje jemne prečistiť vatou zvukovod a kvapnúť do neho asi 2 kvapky niekoľkokrát denne.

Zloženie: Dub, repík, nechtík, harmanček, kostihoj, lopuch, levandula, skorocel, šalvia, praslička, zlatobýl.

Dávkovanie: Na pokožku aplikujte priamo ,alebo pomocou vaty /gázy/ zvlhčené niekoľkými kvapkami , priložte alebo ľahko votrite do postihnutej oblasti. Pre kúpele a oplachy dajte 1 polievkovú lyžicu na 1 l prevarenej vody. Pre výplachy úst rozrieďte 1/2 čajové lyžičky kvapiek na 100 ml vody.

Balenie: 30 ml

Upozornenie: Uchovávajte v suchu a chladu v dobre uzavrenom obale mimo dosahu detí. Chraňte pred svetlom a mrazom. Sediment bylinného pôvodu nieje na závadu. Pri vniknutí prípravku do očí vylpáchnite prudom vody.

 • Recenzie
 • Napísať recenziu

  Dubové kvapky

  Dubové kvapky

  Dubové kvapky sú špičkový podporný prostriedok, vhodný pri angíne, pliesňach, viroch, hemeroidoch, pri bolestiach a zápaloch stredného ucha, ako prevencia proti borelii pri bodnutí hmyzom.

  30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

  Sledujte nás na Facebooku