Informácie

Najpredávanejšie produkty

Anketa

Ako sa Vám páči nová webstránka ?

 • ujde
  4
 • pekná
  17
 • super
  373

 • platobné možnosti a doručenia

 • TOPlist
Znížená cena!

-1,50 €

CISTUS INCANUS Zväčšiť

CISTUS INCANUS - Tinktúra, kvapky

Nový produkt

Herballmedix

Cistus incanus

je bioinformačný prípravok, ktorý
obsahuje koncentrovaný rastlinný extrakt z listov ruže
Cistus incanus. Ovplyvňuje predovšetkým energetické
dráhy pľúc, hrubého čreva, sleziny, troch ohnísk (troch
ohrievačov) a perikardu.

Viac detailov

2 položky

Pozor: Posledné kusy na sklade!

11,00 €

12,50 €

Detaily

Informácie pod čiarou sú verejne dostupné, všeobecného charakteru a priamo nesúvisia s predávaným produktom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.


Cistus incanus

je bioinformačný prípravok, ktorý obsahuje koncentrovaný rastlinný extrakt z listov ruže Cistus incanus. Ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy pľúc, hrubého čreva, sleziny, troch ohnísk (troch ohrievačov) a perikardu.

* je účinný predovšetkým na infekčné ochorenia spôsobené vírusmi

* pôsobí aj proti plesniam a chlamýdiám

* vhodný je najmä pri všetkých typoch zápalu horných dýchacích ciest

* pomáha pri infekciách s prolongovaným priebehom, komplikáciami, recidívami a rezistenciou na inú liečbu

* zvyšuje obranyschopnosť organizmu

* pôsobí ako prírodný antioxidant (neutralizuje voľné radikály)

* pri infekcii chráni tkanivá pred poškodením zápalom a odpadovými toxínmi

Výsledky výskumu: Najčastejšie sa dá Cistus incanus spozorovať na strmých horských úbočiach v teplých oblastiach mierneho pásu Stredozemia a severnej Afriky. Divoko rastúca romantická rastlinka s kvetmi vo farbách od bielej po karmínovočervenú sa nápadne podobá divokej ruži. Odtiaľ pramení jej ľudové označenie – ruža skalná. Historicky je možné dohľadať používanie rastlín z čeľade cistovitých (Cistus incanus, Cistus ladanifer) až do roku 330 pred naším letopočtom. V oblasti dnešného Iránu, v perzskej tradičnej medicíne, patrili tieto byliny medzi najcennejšie. Vďaka početným obchodným cestám sa používanie cistu rozšírilo z perzských krajín do celého Stredomora, najviac smerom na Cyprus, Taliansko, Turecko a Grécko. Extrakt z rastliny Cistus incanus obsahuje mnoho dôležitých prvkov, najmä vápnik, horčík, zinok, železo. Zásadný pre jeho pôsobenie v ľudskom organizme je obsah proantokyanidínov, flavonoidov a polyfenolov vo vzájomnej väzbe. Uskutočnilo sa množstvo kontrolovaných klinických štúdií, ktoré preukázali silné protivírusové a protiplesňové účinky cistu, ktoré má vďaka týmto látkam.

Cistus incanus sa cení predovšetkým pre svoje schopnosti účinne bojovať s akoukoľvek infekciou. Obsah polyfenolov, tvorený vysokou koncentráciou jednotlivých fenolov, o.i. známych trieslovín, zabraňuje vírusom, aby prenikali do buniek – a to aj vírusom vysoko agresívnym. Tým sa eliminuje ich rozmnožovanie. Cistus teda zabezpečuje účinnú chemicko-fyzikálnu ochranu, ktorá sa dá využiť pri ochorení aj v prevencii. Najznámejšie je použitie cistu pri akejkoľvek nákaze označovanej pojmom „zápal horných dýchacích ciest“, či už vírusovej, bakteriálnej alebo plesňovej. Druhou silnou zbraňou Cistus incanus je jeho schopnosť neutralizovať voľné radikály a účinne vylučovať toxíny z akýchkoľvek patogénov v organizme. Pri uzdravovaní teda zabraňuje toxickej záťaži, poškodeniu tkanív, zápalom a dlhému ohrozeniu a zaťaženiu obranyschopnosti. V tejto súvislosti sa v praxi osvedčil nielen v prípade toxínov z bakteriálnej infekcie (chlamýdie), ale aj po prekonanom parazitickom ochorení (svrab).

Uvádza sa, že cistus je niekoľkonásobne silnejší antioxidant než napríklad zelený čaj, citrón či červené víno. Okrem spomínaných účinkov teda pomáha aj ako prevencia pri zvyšovaní obranyschopnosti organizmu. Vzhľadom na aktuálne obavy odbornej verejnosti z toho, že vírusy a baktérie stále viac mutujú a rastie ich odolnosť voči liečbe, ktorá doposiaľ účinkovala – nehovoriac o stúpajúcej rezistencii na antibiotiká - prináša Cistus incanus riešenie niektorých druhov infekčných ochorení.

Dávkovanie: 2–7 kvapiek 1–3x denne Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Pred použitím dôkladne pretrepte. Užívajte pol hodiny pred jedlom alebo po ňom, najlepšie riedené vodou, prípadne nakvapkajte na lyžičku a užívajte priamo. Odporúčame zvýšiť príjem tekutín!

Balenie: 30 ml

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy!

Skladovanie: Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10-25°C. Chráňte pred mrazom.

 • Recenzie
 • Napísať recenziu

  CISTUS INCANUS - Tinktúra, kvapky

  CISTUS INCANUS - Tinktúra, kvapky

  Cistus incanus

  je bioinformačný prípravok, ktorý
  obsahuje koncentrovaný rastlinný extrakt z listov ruže
  Cistus incanus. Ovplyvňuje predovšetkým energetické
  dráhy pľúc, hrubého čreva, sleziny, troch ohnísk (troch
  ohrievačov) a perikardu.

  30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

  Sledujte nás na Facebooku